Czcionka: AAA « wstecz drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09. 06. 2024 r. 10 Niedziela Zwykła

sobota 08.06.2024

1 W miesiącu czerwcu poświęconym Bożemu Sercu, w ciągu tygodnia codziennie przed Mszą św. (17.40), modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA wraz z nabożeństwem czerwcowym.

3 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ wraz z nabożeństwem czerwcowym.

4 W środę – po wieczorowej Mszy św. o godz. 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

5 W czwartek - 13 czerwca - będziemy przeżywać drugie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzą tegoroczne  dzieci komunijne z rodzicami. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece. W tym dniu wypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego. Na Mszy św. poświęcimy lilie ku czci św. Antoniego.

6  W piątek - nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA wraz z nabożeństwem czerwcowym.

7  W najbliższą sobotę - 15. czerwca po mszy św. wieczornej- kontynuujemy modlitwę w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Świętych Patronów i tych, których wspomnienie obchodzimy w czerwcu. Gorąco zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro,  pokój i zgoda  w naszym kraju.

8 W niedzielę nabożeństwo czerwcowe, 20 minut przed sumą o godz. 10.40.

9 Za troskę o czystość kościoła, obejścia kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Jackowi Pasternak, Małgorzacie Szczepek, Adamowi i Halinie Rutka, Katarzynie Kołodziej, Wojciechowi Pasternak, Magdalenie Zając.  Z rejonu sprzątającego kościół ofiarę złożyli parafianie: Zofia Szczepan 50 zł., Bogusława Sanecka 50 zł., Alicja Pasternak 40 zł., Jadwiga Pasternak 40 zł. Wszystkim bardzo dziękuję.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Urban, Urban, Jacek, Jabłoński, Kuś.

11 Za porządek na cmentarzu dziękuję parafianom z Babicy – Dołu: Pawłowi Jakóbskiemu, Sebastianowi Szczepek, Wiesławowi Frankowskiemu, Tomaszowi Kołodziej, Stanisławowi Domino, Jackowi Zielińskiemu.

12 Bardzo proszę, aby w własnym zakresie zrobić porządek koło grobów swoich bliskich zmarłych, m.in. powyrywać trawę rosnącą przy grobach i inne.

13 za pracę na rzecz parafii dziękuję parafianom: Wiesławowi Frankowskiemu, Antoniemu Pasternak, Ignacemu Pietrzyk, Markowi Szmigiel, p. Kościelnemu.

14 Z prac parafialnych jakie zostały ostatnio wykonane to dwa nowe pokoje, nowa łazienka, nowy korytarz, przeróbka kotłowni wszystko od podstaw. Wielu z nas podejmuje remonty w domu i dobrze wiemy ile pracy, ile przeróbek, modyfikacji i kosztów. Teraz trwają prace przy ogrodzeniu, które wymagało już remontu: murki się sypały, wystawały druty i pojawiały się inne uszczerbki przy ogrodzeniu. Wszystko to mogło być zrobione dzięki składkom niedzielnym i dużemu wkładowi własnemu. Tak przy okazji, żeby wiedzieć iż wszystkie pieniądze z składek niedzielnych, przesyłanych na konto parafialne, z okazji chrztów, ślubów i pogrzebów są przeznaczone na parafię, na wszystkie prace parafialne, na utrzymanie parafii. Za zrozumienie i wszelką pomoc bardzo dziękuję.

15 W ciągu tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św.

16 Cały tydzień zawierzamy Świętym i błogosławionym, którzy w tym tygodniu mają swoje liturgiczne wspomnienie: św. Barnabie – apostołowi, bł. Antoniemu Nowowiejskiemu i Towarzyszom męczennikom, św. Antoniemu z Padwy – Kapłanowi, bł. Michałowi Kozalowi – biskupowi, męczennikowi.

17 Wszystkim parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny i Rocznice składam serdeczne Życzenia

18 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale ...