BIEŻĄCE wydarzenia w Diecezji Rzeszowskiej 26. 03. 2023 r.

sobota, 25-03-2023


Czytaj więcej...

1 Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu Papieskim”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie przejście do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia, po czym nastąpi przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim. Uczestnicy marszu proszeni są o to, aby zabrali  palmy do poświęcenia a także mieli na sobie biały element stroju (np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp.). Marsz będzie miał charakter modlitewny.

2 Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę LSO i scholi parafialnych do katedry rzeszowskiej w Wielki Czwartek. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl oraz załączonym plakacie. Po Mszy św. ksiądz rektor WSD i księża przełożeni zapraszają wszystkie grupy liturgiczne do seminarium przy ul. Witolda 11a. Wyznaczeni klerycy będą oprowadzać poszczególne grupy i odpowiadać na pytania dotyczące życia seminaryjnego.

3 Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach muzyczno – taneczno – teatralnych z zespołem Gen Verde. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Warsztaty odbywać się będą w dniach od 28 kwietnia do 1 maja 2023 r. w DD Tabor w Rzeszowie.