BIEŻĄCE wydarzenia w Diecezji Rzeszowskie 21. 07. 2024 r.

sobota, 20-07-2024


Czytaj więcej...

1 Trwają zapisy do udziału w 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Z Maryją w Kościele”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

2 Zapraszamy na koncert „Klasyka bez granic” w niedzielę, 28 lipca br. o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. W programie największe dzieła muzyki klasycznej i religijnej w wykonaniu Anny Czenczek i Jacka Wójcickiego oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i kwintetu smyczkowego ARSO Ensemble. Serdecznie zapraszamy.

3 Duszpasterstwo parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. T. Rejtana 21) zaprasza na uroczystości ku czci świętego Szarbela w niedzielę 28 lipca br. o godz. 17:00. W programie modlitwa różańcowa z prośbami za wstawiennictwem św. Szarbela, Eucharystia, nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie przy relikwiach świętego Patrona i Eucharystyczna procesja ulicami miasta. Podczas nabożeństwa możliwość uczczenia relikwii i przyjęcia oleju św. Szarbela.